Kde ste, pán Fico?

Autor: Martin Poliačik | 14.9.2012 o 12:17 | (upravené 14.9.2012 o 15:26) Karma článku: 26,92 | Prečítané:  9723x

Vážený pán premiér, učiteľov sme mali celý deň v uliciach. Kde ste? Kvôli mojej jednej zle pochopenej vete ste schopný zvolať okamžite tlačovku, tisíce pedagogických pracovníkov Vám nestoja za slovo?

Štrajk učiteľovŠtrajk učiteľovzdroj: http://www.pohronie.sk/ucitelia-su-pripraveni-aj-na-straj

Namiesto toho, aby ste vyšli medzi nespokojných protestujúcich, necháte chudáka pána ministra Čaploviča habkať o tom, ako sa veci nedajú a ako on robiť nič nemôže. Áno, ja viem, že na uspokojenie požiadavky učiteľov o 10-percentnom náraste miezd by bolo potrebné kapitole ministerstva školstva pomôcť dotáciou, ale aj v nej samotnej sú rezervy, prečo o tom spolu s ním nehovoríte nahlas? 8 krajských školských úradov, štátna školská inšpekcia, štátny pedagogický ústav, metodicko-pedagogické centrum, Ústav informácií a prognóz školstva majú rozpočet spolu temer 14 miliónov Eur. Skonsolidovaním a zefektívnením činnosti týchto inštitúcií by ste mohli usporiť najmenej 50% nákladov, teda 7 miliónov. Kvapka v mori oproti tým 100 miliónom, ktoré je naozaj treba, ale keď už sa idete hrať na konsolidáciu verejných financií, čo tak popri ošklbávaní občanov chvíľu rozmýšľať aj nad tým, ako nejaké peniaze ušetriť?


Mnohí učitelia si privyrábajú v centrách voľného času, vedú krúžky a pomáhajú deťom zmysluplne tráviť voľný čas. Postavte sa pred nich a vysvetlite im, že vďaka Vám a ministrovi Čaplovičovi mnohé z týchto centier pravdepodobne zaniknú. Určite im budete vedieť vysvetliť, že peniaze určené na činnosť detí a mládeže skončia v rozpočtoch obcí a mnohé budú použité na chodníky a splátky dlhov samospráv. A tie centrá, ktoré by aj mohli prežiť, len veľmi ťažko zvládnu zvýšené odvodové zaťaženie, keďže učitelia a vedúci krúžkov v nich pracujú na dohodu.


Toto sú tie Vaše istoty, pán premiér. Jedna rana istoty za druhou. Veľkohubé sľuby, no keď príde potreba naozaj niečo riešiť, zbabelo utekáte a strkáte hlavu do piesku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

dnes píše jaroslav rumpli

Už to s nimi nevydržal ani prezident

Špina je zažratá.

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.


Už ste čítali?